Back
Praca sprzedawca > O sprzedawcach  > Czy każdy może zostać sprzedawcą w sklepie odzieżowym?
sprzedawca w sklepie odzieżowym

Czy każdy może zostać sprzedawcą w sklepie odzieżowym?

Dziś stosunkowo łatwo jest zostać sprzedawcą w jakimkolwiek sklepie. Na każdym kroku można zauważyć ogłoszenia z ofertami tego typu. Również w sklepach odzieżowych.

A czego tak właściwie oczekują pracodawcy od potencjalnych kandydatów?

Jest to co najmniej średnie wykształcenie. Do tego dochodzi doświadczenie w bezpośredniej obsłudze  klienta w branży odzieżowej. Często pracodawcy wymagają gotowości do pracy w systemie zmianowym, a nawet w weekendy. Standardem jest również umiejętność obsługi komputera, a w tym przede wszystkim nienaganna znajomość pakietu Microsoft Office. Oprócz tego od kandydatów oczekuje się bardzo wysoko rozwiniętych umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych. Nie może również zabraknąć nastawienia na osiągnięcie celów biznesowych. Podstawą jest również zaangażowanie w wykonywaną pracę oraz wysoka kultura osobista.

Co w pracy musi robić sprzedawca?

Zapewniać uprzejmą i fachową obsługę klientów zgodnie z wewnętrznymi standardami firmy. Powinien doradzać w zakresie doboru odpowiednich ubrań. Oprócz tego musi wykonywać czynności operacyjno – administracyjne. Do jego obowiązków należy też obsługa kasy fiskalnej.

Firmy często oferują umowę o pracę, nawet bez okresu próbnego. Do tego często dochodzi karta Multisportu oraz możliwość korzystania z pakietów prywatnej opieki medycznej i ubezpieczenie na życie.

Brak komentarzy

Odpowiedz