Back
Praca sprzedawca > Praca sprzedawcy  > Rekrutacja online – jak wygląda?
rekrutacja online

Rekrutacja online – jak wygląda?

Dziś coraz popularniejsza staje się rekrutacja przeprowadzana całkowicie online. Jest to konieczność, na przykład w przypadku pandemii koronawirusa. Dowiedz się, jak wygląda cały proces.

Nowoczesne i wygodne rozwiązanie, jakim jest rekrutacja online to znak naszych czasów. Coraz chętniej korzystają z tej możliwości nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale również te nieco mniejsze. To konieczność podczas nagłych sytuacji, takich jak na przykład pandemia. Ponadto rekrutacja online, na przykład na stanowisko sprzedawcy jest konieczna, kiedy pracodawca chce zatrudnić pracownika z drugiego końca Polski, czy też z innego kraju, a nie chce tracić czasu i pieniędzy na wyczerpujące podróże.

Rozmowa rekrutacyjna online

Naturalne w dzisiejszych czasach jest to, że większość kandydatów wysyła swoje dokumenty aplikacyjne poprzez maila. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku rozmów kwalifikacyjnych. Zazwyczaj są one bezpośrednie, choć coraz częściej również odbywają się online, na przykład przez telefon. Jest to popularne, na przykład w przypadku sprzedawców, którzy dość często muszą przekonywać swoich klientów o tym, aby coś kupili właśnie telefonicznie.

Ponadto taka rozmowa może odbyć się również przy pomocy komunikatora internetowa i kamerki. Wtedy musisz zadbać nie tylko o wygodne miejsce do rozmowy, ale również o swój wygląd, w tym także ubiór. Bądź w pełni profesjonalny, a na pewno uzyskasz pracę ze swoich snów. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek rozmowy online, zadbaj o to, aby urządzenia, z których korzystasz były w pełni sprawne!

Brak komentarzy

Odpowiedz