Back
Praca sprzedawca > Praca sprzedawcy  > Praca w korporacji – poznaj jej wady oraz zalety

Praca w korporacji – poznaj jej wady oraz zalety

Zastanawiasz się nad tym, czy warto rozpocząć pracę w dużej, międzynarodowej korporacji? Rzeczywiście praca w takim miejscu ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Przyszła pora na to, żeby je sprawdzić. To może rozwiać Twoje wątpliwości.

Jako sprzedawca nie musisz koniecznie pracować w małej firmie. Może to być również wielka korporacja. Rzeczywiście praca w takim miejscu ma wiele zalet, docenianych przez pracowników na całym świecie. Są również wady. Pora sprawdzić je wszystkie.

Zalety i wady pracy w korporacji

Wśród zalet na pewno warto wyróżnić transparentność zatrudnienia. Zazwyczaj w takich miejscach bardzo dba się o przestrzeganie prawa pracy, dlatego nie ma mowy o pracy na czarno. Ponadto pracownicy dobrze wiedzą, co mogą zrobić, żeby uzyskać premię, a także awans. Mają zatem możliwość startowania w konkursach na wewnętrzne stanowiska. Dodatkowo zawsze mogą również liczyć na nowoczesny sprzęt i dostęp do licznych benefitów oraz spotkań integracyjnych ze współpracownikami.

Wśród wad na pewno jest brak indywidualności. Kierownicy mają duże zespoły pracowników i niestety często wychodzą z założenia, że każdego można zastąpić inną osobą. W korporacjach często trzeba również zostawać po godzinach, ponieważ ważne jest to, żeby dopiąć terminów czy planów sprzedaży.

Brak komentarzy

Odpowiedz