Back
Praca sprzedawca > Wymagania i obowiązki  > Kiedy ciąża nie będzie chronić przed zwolnieniem z pracy?
kiedy ciąża nie będzie chronić przed zwolnieniem z pracy

Kiedy ciąża nie będzie chronić przed zwolnieniem z pracy?

Każda kobieta powinna wiedzieć o tym, że podczas ciąży jest chroniona przed rozwiązaniem umowy o pracę. Okazuje się jednak, że są pewne sytuacje, w których mimo wszystko pracodawca może rozwiązać umowę. Również kobiety pracujące jako sprzedawczynie powinni wiedzieć w jakich sytuacjach może tak się zdarzyć.

Wypowiedzieć umowę o pracę z ciężarną kobietą można wtedy, gdy zaszły ku temu odpowiednie przyczyny. Będzie to z pewnością ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych, utrata uprawnień, które są konieczne do wykonywania pracy na danym stanowisku, a także popełnienie przestępstwa. Taka sytuacja może zaistnieć również wówczas, gdy firma ogłosi upadłość.

Zawsze warto mieć na uwadze powyższe czynniki oraz o nich pamiętać. Kobieta w ciąży nie powinna się stresować, dlatego bardzo istotne jest to, aby pracodawcy podchodzili do takich pracownic z ogromną dozą szacunku. Dzięki temu panie będą mogły pracować w bardzo przyjaznym środowisku, a to sprzyja rozwojowi całego przedsiębiorstwa.

Firmy prorodzinne są bardzo cenione na polskim rynku, o czym warto pamiętać tworząc przyjazną atmosferę w przedsiębiorstwie. Wszystkie kobiety w ciąży powinny również orientować się w prawach, które ich dotyczą, a także na bieżąco śledzić ewentualne zmiany następujące w kodeksach.

Brak komentarzy

Odpowiedz