Back
Praca sprzedawca > O sprzedawcach  > Aspekt finansowy

Aspekt finansowy

Nie da się ukryć, że tym co rządzi w dzisiejszych czasach jest przede wszystkim pieniądz – pieniądz, którego łatwość wydawania jest niewspółmiernie duża do trudności jego zdobycia. Najmniejszy problem z rozrzutnością mają osoby, dla których zarobienie przynajmniej kilkuset złotych miesięcznie wiąże się z ciężką fizyczną pracą i dużą liczbą obowiązków. Do osób tych należą m.in. sprzedawcy, których codzienna ciężka praca gwarantuje zaledwie najniższą krajową pensję.

Przeciętne wynagrodzenie sprzedawcy w Płocku wynosi około 1400 zł netto miesięcznie, co przy kosztach dzisiejszego życia jest wartością bardzo małą. Wystarczy wykonać szybki bilans wydatków, by przekonać się, że taka pensja może, przy dobrej organizacji budżetu, wystarczyć na cały miesiąc jednak znacząco ogranicza możliwości dowolnego obracania zarobioną gotówką. Koszt wynajęcia jednopokojowego mieszkania w Płocku to około 700 zł. Do tego dochodzą opłaty za media i inne rachunki, dajmy na to – 200 zł. Z pozostałych 500 zł pensji dana osoba musi zakupić jedzenie, leki, paliwo i inne artykuły pierwszej potrzeby. Nie wspominam tu nawet o przypadkach kryzysowych, takich jak zepsuty samochód, wypadek czy inne niefortunne zdarzenie wymagające wyłożenia sporej sumy pieniędzy.

W nieco lepszej finansowej sytuacji są sprzedawcy, którzy pracują w oparciu o gratyfikacyjny system wynagrodzenia, gwarantowany osiąganiem konkretnych wyników sprzedażowych. W ich przypadku średnia miesięczna pensja może wzrosnąć nawet do 4000 zł netto, sprzedawca Płock.

Brak komentarzy

Odpowiedz