Back
Praca sprzedawca > Trochę inaczej o pracy sprzedawcy  > Co dzieje się z Twoim CV, gdy trafi do pracodawcy?
CV

Co dzieje się z Twoim CV, gdy trafi do pracodawcy?

Szukasz pracy, więc wysłałeś CV do wielu różnych firm, jednak teraz czekasz z niecierpliwością na odpowiedź i zachodzisz w głowę – „dlaczego tak długo to trwa”? To dotyczy również osób ubiegających się o stanowisko sprzedawcy.

Niestety, ale brak informacji zwrotnej od przedsiębiorstw zdarza się bardzo często. Jednak warto też pamiętać o tym, że zdarzają się sytuacje, w których proces rekrutacyjny się wydłuża. Nierzadko daty poszczególnych etapów się wydłużają. To nie jest zła wola rekruterów.

CV nie trafia jedynie do rąk osób zatrudnionych w dziale odpowiedzialnym za rekrutację. Znaczna część życiorysów jest czytania również przez osoby, które obejmują stanowiska menadżerskie. Niekiedy to dopiero po zaakceptowaniu przez nich danego kandydata wysyłanie są dalsze informacje zwrotne do poszczególnych osób.

W niektórych przedsiębiorstwach prowadzonych jest wiele różnych rekrutacji w jednym czasie, a to także nie ułatwia zadania. Obecnie coraz więcej firm decyduje się na mejlowe informowanie potencjalnych pracowników o poszczególnych etapach rekrutacji. Dzięki temu kandydaci są poinformowani i mniej denerwują się w związku z tym procedurą rekrutacyjną.

Brak komentarzy

Odpowiedz