Back
Praca sprzedawca > Praca sprzedawcy  > Czy ilość wysłanych życiorysów ma znaczenie?
wysyłanie CV

Czy ilość wysłanych życiorysów ma znaczenie?

Szukasz pracy od dłuższego czasu, jednak wszystkie Twoje starania są całkowicie bezskuteczne? Często zadajesz sobie pytanie – jak długo to jeszcze potrwa? Czasami liczba wysłanych CV ma znaczenie, o czym przekonać się mogą również kandydaci na stanowisko sprzedawcy.

Ilość czy jakość?

Dobrze jest wysłać CV w odpowiedzi na kilka różnych ogłoszeń, jednak istotne jest to, aby nie skupiać się jedynie na jak największej ich ilości. Każdy życiorys powinien zostać w odpowiedni sposób spersonalizowany. Wtedy szanse na otrzymanie zatrudnienia w dużym stopniu rosną. Istotne jest to, aby nie poddawać się już po kilku nieudanych próbach. Rynek pracy bardzo szybko się zmienia, tak naprawdę z dnia na dzień. Właśnie dlatego tak bardzo istotne jest to, aby nieustannie sprawdzać nowe ogłoszenia i aplikować na konkretne stanowisko.

Ale przecież to firma moich marzeń…

Wysłałeś CV do firmy, w której bardzo chciałbyś pracować, jednak minął miesiąc, a nikt się nie odezwał? Nie przejmuj się tym, być może w przyszłości znów pojawi się wakat, a wtedy Ci się powiedzie w procesie rekrutacji. Cały czas obserwuj pracodawcę, a gdy pojawi się kolejna taka okazja – nie krępuj się, wyślij swoje CV ponownie. Rekruter na pewno nie odbierze tego w negatywny sposób. Wytrwałość jest ważną cechą, którą docenia coraz większa liczba przedsiębiorców.

CV i co dalej?

Być może sam życiorys nie wystarczy, aby dostać swoją wymarzoną pracę. Dobrym pomysłem jest również dołączenie listu motywacyjnego do aplikacji. Dzięki temu rekruter dowie się więcej na Twój temat. Postaw na szczerość i zaangażowanie, to na pewno przyniesie dobry skutek.

Brak komentarzy

Odpowiedz