Back
Praca sprzedawca > O sprzedawcach  > Czy praca jako sprzedawca jest postrzegana przez wiele osób jako powód do wstydu?
czy praca sprzedawcy postrzegana jest jako powód do wstydu

Czy praca jako sprzedawca jest postrzegana przez wiele osób jako powód do wstydu?

Bardzo ważna kwestia – wstyd to kraść. Jeśli wahasz się, czy podjąć pracę w roli sprzedawcy, a wiesz, że lubisz kontakt z ludźmi i to Twoja mocna strona, to nie przejmuj się opinią niektórych ludzi.

Oczywiście, zawsze znajdą się tacy, którzy będą wyśmiewać co niektóre zawody. Jednak gdyby zapytać ich, czy kiedykolwiek na konkretnym stanowisku się znaleźli, to ich odpowiedź będzie przecząca. Fakty są takie, że najgłośniej zawsze wypowiadają się osoby, które często nie mają pojęcia o danym zawodzie.

Praca w roli sprzedawcy jest trudna i wymagająca. Nieustanny kontakt z innymi ludźmi wiąże się nierzadko z ogromnym stresem. A przy tym należy być uśmiechniętym i zawsze serdecznym. Jednak ludzie, którzy nie doceniają i nie szanują osób pracujących w tym zawodzie sami o sobie wystawiają niepochlebną wizytówkę.

Uczciwa praca nigdy nie jest powodem do wstydu. Natomiast poczucie posiadania wyższych wartości od pozostałych mają najczęściej osoby, które w jakimś stopniu czują się niedowartościowani. Zresztą są osoby, które uważają pracę w handlu za bardzo satysfakcjonującą, w końcu często wiąże się ona z dodatkowymi premiami i ciekawymi benefitami.

Szczególnie korzystna może być sytuacja, kiedy to oprócz podstawowej wypłaty pracownik otrzymuje również marżę za sprzedane produkty czy usługi. To stanowi dla niego dodatkową motywację i nadaje tempa pracy.

Brak komentarzy

Odpowiedz