Back
Praca sprzedawca > O sprzedawcach  > Czy warto rozważać pracę jako sprzedawca w sklepie mięsnym?
czy warto rozważać pracę jako sprzedawca w sklepie mięsnym

Czy warto rozważać pracę jako sprzedawca w sklepie mięsnym?

Firmy bardzo często szukają pracowników na stanowisko sprzedawcy. Często ta osoba przyjmuje również funkcje kasjera. Jakie obowiązki spoczywają na barkach sprzedawcy – kasjera w sklepie mięsnym? Przede wszystkim jest to osoba, która bezpośrednio odpowiada za sprzedaż wędlin i mięsa. Musi obsługiwać kasę fiskalną, terminal płatniczy oraz sporządzać raporty kasowe.

Do jej obowiązków należy również wykładanie, zabezpieczenia oraz przede wszystkim oznaczanie towaru zgodnie z przyjętymi wytycznymi. W takim sklepie najważniejsze jest zachowanie porządku. Dlatego do obowiązków sprzedawcy będzie należało zadbanie o tę kwestię. Oprócz tego osoba na tym stanowisku powinna przyjmować towar i wydawać ewentualne zwroty.

Co firmy są w stanie zaoferować takim pracownikom? Zazwyczaj jest to umowa o pracę z atrakcyjnym wynagrodzeniem, które składa się nie tylko z podstawy, ale również prowizji od sprzedaży. Niektóre przedsiębiorstwa oferują kandydatom dofinansowanie do wynajmu mieszkania. Dotyczy się to szczególnie osób, które pochodzą z odległych części kraju. W wymaganiach pracodawcy wymieniają minimum średnie wykształcenie. Oczekują również aktualnej książeczki sanepidowskiej oraz doświadczenia na podobnym stanowisku. A najlepiej w branży mięsnej.

Brak komentarzy

Odpowiedz