Back
Praca sprzedawca > Praca sprzedawcy  > Jak zmotywować pracowników do intensywniejszej pracy?

Jak zmotywować pracowników do intensywniejszej pracy?

Praca w roli sprzedawcy nie należy do łatwych. Często wiąże się z koniecznością spędzania wielu godzin przy sklepowej ladzie. Pracownicy nierzadko tracą motywację, a przez to sprzedaż spada. Na szczęście są sposoby na to, żeby zmotywować swoich pracowników do intensywniejszej pracy. Przedstawiamy je w tym artykule.

Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób zmotywować swoich pracowników do intensywniejszej pracy? Podpowiadamy. Przede wszystkim sprzedawcy powinni mieć wynagrodzenie składające się z podstawy oraz premii i dodatków związanych z utargiem. Dzięki temu będą chętniej dokonywać transakcji, a przy tym wzrośnie liczba udanych transakcji.

Premie i podwyżki w pracy sprzedawcy

Dwuskładnikowe wynagrodzenie to jeden ze sposobów. Kolejna sprawdzona metoda polega na planach podwyżkowych. Wystarczy ustalić progi sprzedaży, jakie konkretna osoba powinna osiągnąć w danym czasie, na przykład w ciągu roku. Następnie, gdy je osiągnie może liczyć na wzrost swojego wynagrodzenia. Pieniądze są bardzo dobrym motywatorem w każdej sytuacji, podobnie jak dodatkowe nagrody za osiągnięcia pracowników. Niektóre firmy decydują się, na przykład na nagrody w postaci dofinansowania do rodzinnych urlopów czy jednorazowych wypłat. Jest wiele planów motywacyjnych, które skłaniają pracowników do wytężonej pracy. Wystarczy skupić się na jednym z nich, żeby osiągnąć zamierzone rozwiązania.

Brak komentarzy

Odpowiedz