Back
Praca sprzedawca > Trochę inaczej o pracy sprzedawcy  > Jak zorganizować sobie czas pracy przy dziecku?
praca przy dziecku

Jak zorganizować sobie czas pracy przy dziecku?

Urodzenie dziecka niekoniecznie musi wiązać się z rezygnacją z pracy. Nie musisz uzależniać swojej kariery zawodowej od życia rodzinnego. Wszystko można ze sobą pogodzić, trzeba tylko wiedzieć w jaki sposób to zrobić.

Pracodawcy bardzo cenią sobie pracowników, którzy potrafią łączyć życie rodzinne z tym zawodowym. To samo dotyczy również sprzedawców. Co zrobić, aby pogodzić te dwie role? Przede wszystkim mierzyć siły na zamiary. W przypadku, gdy nie jesteś pewna, czy poradzisz sobie z pełnym wymiarem pracy, wybierz elastyczną formę zatrudnienia. Opiekę nad dzieckiem można łączyć z aktywnością zawodową. Założenie własnej działalności gospodarczej albo podjęcie pracy na podstawie umowy o dzieło może być dobrym rozwiązaniem. To pozwoli na zyskanie większej swobody, niż podczas pełnowymiarowego etatu.

Jeśli pracujesz w domu, stwórz ku temu przyjazną przestrzeń. Postaw na ciszę i spokój, zorganizuj sobie biurko oraz szafki na dokumenty. To pozwoli Ci się łatwiej skoncentrować. Nikt nie twierdzi, że godzenie roli pracownika i rodzica jest proste. Choroba dziecka może sprawić, że obowiązki zawodowe zejdą na dalszy plan. Możesz spotkać się z nieprzewidzianymi okolicznościami. Dlatego już wcześniej postaraj się sporządzić plan awaryjny w razie takiej sytuacji. Ustal z bliską Ci osobą, czy zajmie się maluchem, gdy będzie taka potrzeba.

Brak komentarzy

Odpowiedz