Back
Praca sprzedawca > Praca sprzedawcy  > Jakie obowiązki spoczywają na sprzedawcy w supermarkecie?
praca w supermarkecie

Jakie obowiązki spoczywają na sprzedawcy w supermarkecie?

Niemal każdy z nas robi zakupy w supermarkecie. Nad naszym komfortem czuwają sprzedawcy. Jeśli chcesz zostać jednym z nich, powinieneś dowiedzieć się, czym tak naprawdę zajmuje się osoba na tym stanowisku.

Obowiązki sprzedawcy w supermarkecie

Wiele supermarketów stawia przede wszystkim na doskonałą jakość obsługi klienta. To oznacza, że osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna mieć profesjonalne podejście do takich obowiązków. Musi trzymać się uprzednio wytyczonych standardów. Oprócz tego sprzedawca musi obsługiwać kasę fiskalną, nierzadko rozładowywać towar różnego rodzaju. Musi także dbać o ładny, estetyczny wygląd całego sklepu, a także sam sposób w jaki jest eksponowany cały towar. Ogromne znaczenie ma również czystość na powierzchni handlowej, dlatego sprzedawca jest również za to odpowiedzialny. Okazuje się, że na osobie zatrudnionej na tym stanowisku spoczywa ogromna odpowiedzialność i nie zajmuje się ona jedynie sprzedażą.

Co supermarkety oferują swoim pracownikom?

Firmy najczęściej oferują swoim pracownikom zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, nierzadko bez okresu próbnego. Sam wymiar etatu jest bezpośrednio dopasowany do poszczególnych potrzeb pracownika. Wynagrodzenie jest atrakcyjne i składa się nie tylko z podstawy, ale również premii i kuszącej nagrody rocznej. W wielu supermarketach istnieje wyprawka dla dzieci, na przykład dla noworodków oraz pierwszoklasisty. Na porządku dziennym są również paczki na dzień dziecka, wszelkiego rodzaju bony i paczki na święta, a także program pożyczek i zapomóg. Sklepy dbają o to, aby ich program benefitów był bardzo atrakcyjny dla pracowników.

Brak komentarzy

Odpowiedz