Back
Praca sprzedawca > O sprzedawcach  > Plusy i minusy pracy jako sprzedawca
plusy i minusy pracy jako sprzedawca

Plusy i minusy pracy jako sprzedawca

Zawód sprzedawcy zawsze cieszył się dużą popularnością. Taki człowiek jest potrzebny w każdym sklepie, niezależnie od dziedziny. Można być sprzedawcą odzieży, żywności, zabawek, czy usług. To głównie od tego co będziemy sprzedawać, zależy czy praca przypadnie nam do gustu.

Istnieją jednak pewne sztandarowe zalety i wady tego zawodu, o których warto wspomnieć rozważając podjęcie pracy na takim stanowisku. Zarówno wadą, jak i zaletą może być kontakt z klientem. Nigdy nie wiadomo na kogo trafimy, ta osoba może mieć akurat zły dzień, humor i wyładować się na sprzedawcy. Jednak są to skrajne przypadki. A jeśli ktoś lubi kontakt z innymi, dużo mówić i żartować – powinien odnaleźć się w takiej pracy bez trudu.

Niewątpliwą zaletą mogą być prowizje od sprzedaży, które są oferowane w wielu przypadkach. Jest to dodatkowa motywacja do pracy, a przede wszystkim element, który daje satysfakcje. Dodatkowym plusem jest również duma z siebie, gdy sprzeda się dany produkt.

Jednak w tym zawodzie są również minusy. Sprzedawca zawsze musi nienagannie się prezentować, zawsze dobrze wyglądać. Powinien emanować sympatią, wciąż się uśmiechać i dawać z siebie wszystko w każdym momencie. Nie może sobie pozwolić na gorszy dzień, niezależnie od humoru i sytuacji.

Brak komentarzy

Odpowiedz