Back
Praca sprzedawca > Trochę inaczej o pracy sprzedawcy  > Po co robić rozmowę rekrutacyjną?
rozmowa rekrutacyjna

Po co robić rozmowę rekrutacyjną?

Jest nie tylko stresująca, ale też bardzo przydatna dla pracodawcy oraz potencjalnego pracownika. Okazuje się, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej również potencjalny kandydat może otrzymać bardzo przydatne informacje, które mogą zdeterminować to, czy otrzyma dane stanowisko. Jednak przede wszystkim rozmowa rekrutacyjna pozwala przedsiębiorstwu na dokonanie selekcji wszystkich zgłoszeń.

Samo czytanie życiorysów pozwala jedynie na wybranie tych osób, które spełniają warunki formalne, a także wymagania firmy. Tak dzieje się również w przypadku osób, które ubiegają się o pracę na stanowisku sprzedawcy.

Podczas takiego spotkania z kandydatem rekruter może zweryfikować informacje, które zostały przedstawione w CV, a także w liście motywacyjnym. Niestety, ale czasami kandydaci przesadzają z posiadanymi umiejętnościami, czy też doświadczeniem. Czasami też powstają pewne niedopowiedzenia, a podczas takiego spotkania rekruter może dopytać potencjalnego pracownika o wszystkie interesujące go kwestie.

Pamiętaj o tym, żeby podczas rozmowy odpowiadać zwięźle i konkretnie. Pokaż się ze strony profesjonalisty, to bardzo ważne, a w szczególności bardzo istotne jest dobre pierwsze wrażenie. Nierzadko takie spotkania stają się możliwością do zorganizowania specjalnych testów, podczas których uczestnik jest sprawdzany przez rekruterów. Mogą to być prośby o odegranie poszczególnych scenek, na przykład sytuacji, w której jeden z pracowników wszczyna kłótnię. Wtedy liczy się reakcja kandydata. W tym przypadku nierzadko pierwsze skrzypce gra kreatywność i szybkość reakcji.

Brak komentarzy

Odpowiedz