Back
Praca sprzedawca > Praca sprzedawcy  > Poznaj plusy i minusy pracy jako sprzedawca
praca w sklepie

Poznaj plusy i minusy pracy jako sprzedawca

Wiele godzin wśród innych osób, ciągła konieczność skupienia oraz nienaganny wygląd. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy zostać sprzedawcą – poznaj najpierw plusy i minusy, jakie mogą wystąpić w tym zawodzie. To ułatwi Ci podjęcie odpowiedniej decyzji.

Praca sprzedawcy jest uzależniona od bardzo wielu czynników. Między innymi wszystko zależy od branży, w której działa konkretna firma. W końcu praca sprzedawcy niejedno ma imię. Możesz być bowiem sprzedawcą w sklepie odzieżowym, spożywczym, czy też w firmie technologicznej. Oprócz tego Twoje obowiązki mogą skupiać się na sprzedaży zarówno bezpośredniej, jak i pośredniej. Te wszystkie zależności mają ostatecznie wpływ na to, jak będzie Ci się pracowało w konkretnym miejscu. Warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku tego zawodu występują również pewne uniwersalne plusy i minusy. Poznaj je wszystkie!

Plusy pracy jako sprzedawca

Osoba zatrudniona jako sprzedawca musi liczyć się z tym, że każdego dnia będzie spotykała się z ogromem osób. Jest to zdecydowany plus dla ekstrawertyków, którzy uwielbiają kontakt z innymi osobami. Jeżeli nie wyobrażasz sobie dnia bez godzinnych rozmów, a pomaganie i wspieranie innych to dla Ciebie prawdziwa przyjemność – lepiej trafić nie mogłeś. Pracując jako sprzedawca będziesz się realizować. Ponadto stawiając na branżę, która Cię interesuje – zawsze będziesz na bieżąco z wszelkimi nowinkami. Oprócz tego będziesz miał również dostęp do zakupu poszczególnych produktów i usług często w niższych cenach, niż normalnie. Każdego dnia będziesz także poznawać wielu nowych, ciekawych ludzi, co może wiązać się ze znajomościami na lata.

Minusy pracy jako sprzedawca

Oczywiście praca sprzedawcy ma również swoje minusy. Dla introwertyków może to być prawdziwe utrapienie. Kontakt z innymi osobami będzie dla nich koszmarem. Co jeszcze? Otóż sprzedawcy często cierpią na choroby gardła, co jest spowodowane wielogodzinnymi rozmowami. Oprócz tego muszą oni mieć często sporo siły, każdego dnia czeka ich bowiem duży wysiłek fizyczny, na przykład w trakcie wykładania towarów.

Brak komentarzy

Odpowiedz