Back
Praca sprzedawca > Bez kategorii  > Sprzedawca nie ma lekko podczas pandemii koronawirusa

Sprzedawca nie ma lekko podczas pandemii koronawirusa

Osoby pracujące w sklepach w dobie pandemii koronawirusa często pracują jeszcze więcej godzin w ciągu dnia, niż miało to miejsce dotychczas. Dzieje się tak, ponieważ godziny otwarcia placówek są wydłużone. Ponadto spoczywa na nich również wiele dodatkowych obowiązków.

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami. Dotyczy to również pracy sprzedawców, którzy muszą każdego dnia przywiązywać ogromną wagę do porządku w sklepie. Oprócz tego dezynfekują powierzchnie i wietrzą hale sprzedażowe. Co ważne, muszą oni również nosić maseczki lub przyłbice, które zasłaniają ich nos i usta. To wszystko sprawia, że ich praca stała się trudniejsza.

Sprzedawca, a pandemia koronawirusa

Osoby zatrudnione w tym charakterze są narażone na kontakty z dziesiątkami, a nawet setkami klientów w ciągu dnia. Wszystko zależy między innymi od wielkości i popularności danej placówki handlowej. To wpływa na to, że sprzedawcy są bardziej narażeni na zachorowanie na COVID-19. Muszą oni zatem przestrzegać określonych zasad i robić wszystko, co w ich mocy, aby również ich klienci tych zasad przestrzegali. Tylko dzięki temu uda się im uniknąć zachorowania. Bardzo ważne jest między innymi to, aby często dezynfekowali dłonie, ale również otoczenie wokół siebie. Muszą oni również nosić rękawiczki, w szczególności, gdy mają kontakt z pieniędzmi.

Praca sprzedawców w dobie pandemii koronawirusa stała się bardziej wymagająca. Jest to również spowodowane tym, że część pracowników w sklepach może znajdować się na kwarantannie. To oznacza ograniczoną liczbę osób zatrudnionych. W takiej sytuacji wiele obowiązków spoczywa na barkach mniejszej ilości pracowników.

Brak komentarzy

Odpowiedz