Back
Praca sprzedawca > Praca sprzedawcy  > Sprzedawca sprzedawcy nierówny
sprzedawca sprzedawcy nierówny

Sprzedawca sprzedawcy nierówny

Kim jest sprzedawca? Wbrew pozorom jest to dość trudne pytanie. Otóż sprzedawać można niemal wszystko. Nie tylko produkty, ale też usługi. Mówi się, że dobry sprzedawca sprzeda każdy produkt. A jak to wygląda w praktyce? Trudno powiedzieć. Jednak warto zastanowić się nad ofertami pracy dostępnymi pod tą kategorią. Wpisując w wyszukiwarkę hasło „praca sprzedawca” dowiemy się, że w tym wielkim worku znajduje się wiele pomniejszych kategorii.

Można być kasjerem w supermarkecie, obsługiwać stację benzynową, przerzucać produkty w sklepie mięsnym, układać ubrania, kroić pieczywo, być zarówno pracownikiem HR, księgową oraz sprzedawcą… Zadziwia mnie ta różnorodność, szczególnie ostatniej pozycji.

Niekiedy praca sprzedawcy wymaga od pracownika nie tylko dobrej obsługi klienta, ale też innych cech i umiejętności. Nie wystarczy mieć wiedzę na temat danego produktu oraz znać się na technikach sprzedażowych.

Pracodawcy firm mają często spore wymagania, łączą stanowiska, oczekując od swoich pracowników niekiedy bardzo skomplikowanych działań. Dlatego wybierając pracę w tym zawodzie, warto dokładnie wczytywać się w treść ogłoszenia, a już na rozmowie kwalifikacyjnej wyjaśniać wszelkie wątpliwości.

Nie zawsze wszystko jest tak przejrzyste i dosłowne jak wydaje się na pierwszy rzut oka. A jeśli dana firma wyda się podejrzana – lepiej nie ryzykować, ponieważ często nie jest to warte żadnej sumy pieniędzy.

Brak komentarzy

Odpowiedz