Back
Praca sprzedawca > Praca sprzedawcy  > Sprzedawco, dowiesz się jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej
rozmowa rekrutacyjna

Sprzedawco, dowiesz się jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej

Nierzadko rozmowa kwalifikacyjna staje się elementem przesądzającym o tym, czy dany kandydat otrzyma zatrudnienie. Dlatego bardzo istotne jest to, aby w odpowiedni sposób się do niej przygotować. Ważne jest nie tylko CV, wiedza, doświadczenie oraz odpowiednie umiejętności, ale także właściwy PR. Dotyczy to także osób ubiegających się o stanowisko sprzedawcy.

Przede wszystkim nie stresuj się. W końcu taka rozmowa może okazać się czystą przyjemnością. Trzeba jedynie trzymać nerwy na wodzy. Twój uśmiech to podstawa, byleby był szczery. Nie okłamuj swojego rozmówcy i odpowiadaj na wszystkie pytania zgodnie ze stanem faktycznym. Jednak zarazem pokaż się z jak najlepszej strony. Nie warto lawirować między odpowiedziami. Bycie autentycznym często się opłaca.

Ważna kwestia – pierwsze 90 sekund spotkania może zadecydować o tym, czy dostaniesz tę pracę. Pierwsze wrażenie jest naprawdę bardzo ważne. Dlatego powinieneś wyglądać profesjonalnie. Często w kwestii ubioru decyduje ścisły dress code. Zawsze dobra będzie biała bluzka, marynarka oraz spódnica. Natomiast w przypadku mężczyzn może sprawdzić się garnitur, tylko nie czarny! Lepiej być za bardzo eleganckim, niż ubrać się niestosownie. Dres, czy codzienny strój niekoniecznie sprawdzi się na tę okoliczność.

Jednak pamiętaj również o tym, że Twój strój nie powinien odwracać uwagi od Twojej osoby i głównego tematu rozmowy. Co jeszcze? Uścisk dłoni. Ten gest może zagwarantować Ci wiele plusów. Jeśli uścisk dłoni jest pewny i serdeczny, drugi człowiek odbiera osobę jako spokojną i posiadającą jasne intencje. Dlatego warto poćwiczyć uścisk dłoni przed rozmową kwalifikacyjną.

Brak komentarzy

Odpowiedz