Back
Praca sprzedawca > Trochę inaczej o pracy sprzedawcy  > Stres – dobry czy zły doradca?
stres

Stres – dobry czy zły doradca?

Szybkie zmiany środowiska, stały kontakt z szefem i błyskawiczne tempo pracy. To codzienność wielu osób, a przy tym kwestie, którą mogą wpływać stresująco na wiele osób. Pracownicy chcą się rozwijać i zdobywać coraz to więcej, a to może poważnie odbić się na ich zdrowiu. To samo dotyczy również osób pracujących na stanowisku sprzedawcy.

Stres jest postrzegany jako zagrożenie dla zdrowia, a także dobrego samopoczucia, czy też nawet skuteczności w realizacji powierzonych pracownikowi zadań. Nie każdy jest odporny na radzenie sobie z wykonywaniem czynności pod wpływem tego czynnika. Warto jednak pamiętać o tym, że dzisiejszy rynek pracy jest bardzo wymagający i bardzo szybko się rozwija.

Dlatego największe pieniądze i najlepsze stanowiska będą zajmować osoby, który potrafią dostosować do wszechobecnych zmian. Pozytywny aspekt tego zjawiska jest taki, że wiele przedsiębiorstw stara się przygotowywać przyjazne środowiska dla swoich pracowników. Pracownicy dzięki temu odczuwają komfort nie tylko psychiczny, ale i również fizyczny.

Stres przez wiele osób jest postrzegany jako zjawisko negatywne. Nie zawsze tak jest. Na niektóre osoby ten czynnik działa motywująco i polepsza ich wyniki pracy. Ponadto sprzyja do tego, aby pracownicy starali się znaleźć nowe i innowacyjny rozwiązania dla konkretnych problemów.

Brak komentarzy

Odpowiedz